Najlepiej oceniani
Pierwsza Liga Polityków

Władza lokalna

Radni
Ta kategoria obejmuje:
Andrzej Lepper nie żyje
Wiadomości
piątek, 05 sierpnia 2011 15:57

Andrzej Lepper, były wicepremier i minister rolnictwa, byly wicemarszałek Sejmu, założyciel i wieloletni lider Samoobrony RP nie żyje. Znaleziono go martwego w piątek w warszawskim biurze partii. Miał 57 lat.


Według informacji policji lider Samoobrony mógł popełnić samobójstwo. Informację o śmierci Andrzej Leppera potwierdził jego wieloletni wspólpracownik Janusz Maksymiuk.

Od 1978 do 1980 należał do PZPR. W 1991 roku założył związek zawodowy "Samoobrona", który w 1992 roku przekształcił w partię polityczną. Z jej ramienia w 2001 roku został posłem w okręgu koszalińskim. W październiku 2005 roku został powołany na wicemarszałka Sejmu dzięki poparciu Prawa i Sprawiedliwości. Funkcję tę pełnił do 9 maja 2006. 5 maja 2006 po wejściu Samoobrony RP do koalicji rządowej z Prawem i Sprawiedliwością, Andrzej Lepper został mianowany wicepremierem i ministrem rolnictwa i rozwoju wsi w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza.

Andrzej Lepper czterokrotnie brał udział w wyborach prezydenckich. Najlepszy wynik - ponad 15 proc. - osiągnął w 2005 roku zajmując 3 miejsce.

Profil lidera Samoobrony został, zgodnie z regulaminem serwisu OcenPolityka.pl, usunięty z serwisu.

 
 
blank.jpg